Založ si blog

Spláca Merkelová Hitlerov dlh ? – Nemecko, krajina extrémov.

Možno ste si mysleli, po vzore veľmi populárneho čierneho vtipu, že sa jedná o dlh spôsobený nedoplatkom za plyn. Bohužiaľ Vás budem musieť sklamať.Jedná sa o ľudské životy. Tento dlh je totižto založený na farbe pleti, vlasov a etnických rozdieloch. Nemecko je v tomto poňatí veľmi rozporuplná krajina, ktorá veľmi rada skáče od extrému k extrému. Možno je to založené aj na spytovaní si svedomia z udalosti, ktorá roku 1939 pristihla svet nepripravený.

V januári 1939 sa stal nemeckým ríšskym kancelárom muž, ktorého ideológia o jedinej správnej rase postihla svet natoľko, že sa z toho takmer nespamätal. Určite každý z Vás vie, o akú rasu šlo, ako mala vyzerať a ako sa malo naložiť s ľuďmi, ktorí tomuto popisu nezodpovedali. Hitler od tejto myšlienky upustil len raz a to v období Olympských hier, ktoré sa konali od 1. do 16. augusta 1936 v nemeckom Berlíne. Olympiáda to bola skvelá. Nacistické Nemecko vyhrávalo jednu medailu za druhou a na celých šestnásť dní sa stalo oázou pokoja a mieru. Samozrejme to bolo všetko len na oko. Z ulíc a obchodov síce zmizli tabuľky “židom vstup zakázaný“, ale len niekoľko kilometrov od športového štadióna už vyrástol koncentračný tábor Sachsenhausen. Hitler síce považoval olympijské súťaženie všetkých krajín s rovnakým právom na štart za choré, no toto svoje presvedčenie dokázal kamuflovať perfektne. Nemci síce vyhrali viac medailí ako druhé Spojené štáty americké a tretie Maďarsko dokopy, no hlavnou hviezdou tejto olympiády sa stal černošský šprintér Jesse Owens, ku ktorému sa Hitler správal prekvapivo veľmi úctivo.

jesse-owens-hitler-536470.660x368

 

Na tejto olympiáde štartovala napríklad aj židovka Helena Mayerová. Toto športové podujatie však na plnej čiare zatienili udalosti, ktoré sa udiali len o niekoľko rokov neskôr. Iba kvôli hlúpemu pôvodu zomrelo v koncentračných táboroch približne 5 754 000 židov a až neuveriteľných 277 000 židov pochádzalo z Československa. Štáty Hitlerovi  židov dávali neradi, no zo strachu tak robilo veľké množstvo krajín. Slovensko však patrilo k jedným z tých najhorších. Kým ostatné krajiny sa takémuto vývozu židov bránili, Slovensko zaň bolo ochotné aj zaplatiť. Práve pre toto je dôležité Slovenské národné povstanie. Ukázali sme, že takéto zverstvá robiť nechceme a nebudeme. No a v roku 2016 dáme 8,06% hlasov v parlamentných voľbách strane, ktorá podporuje rovnakú ideológiu proti ktorej sme bojovali. Dovolím si tvrdiť, že to je spôsobené nedostatkom základných informácií, ktoré sa majú učiť v škole. No je pravda, že ani niet kedy sa takéto informácie naučiť, keďže sú učitelia stále v štrajku. Smutné. To je však trošku ďaleko od tejto témy. Dôležité je to, že Nemecko počas vojny, ale aj dlhé roky po nej túto rasovú nevraživosť propagovalo a ešte dlhé roky táto nenávisť ostávala v myslení Nemeckého národa. Dnes sa však tak trochu vytratila a je bežným javom, že „neáríjske“ rasy sa stávajú nemeckými národnými hrdinami.

 

Tak dobre…ale postaviť na základe utečencov ekonomiku na nohy ?

 

Známi český umelec a komik Ringo Čech vďaka svojmu poslednému dielu urobil v Česku mierny rozruch. Podľa vyjadrenia, ktoré prezentoval pre televíziu DVtv, chcel obrazom vyjadriť len skutočnosť, ktorá sa vo svete už dávno odohráva a poukázať na ňu, pričom úplne poprel rasistický podtón.

 

Obraz nesie názov : “ Praotec Čech víta uprchlíky“

2602182_

Tento obraz som si vybral preto, lebo svojskou formou naznačuje, že utečenci nie sú riešením tejto krízy. Mentalita a hlavne náboženstvo utečencov je s tým naším v obrovskom nesúlade. Tento fakt sa podľa môjho názoru nedá ignorovať. Ja nie som za to, aby sa hranice uzavreli úplne. Kľudne pomôžeme utečencom, ktorí to skutočne potrebujú, ale množstvo utečencov o ktorom Európa hovorí…starý kontinent ho v súčastnosti nezvládne.

 

Čech v tomto programe prejavil aj veľkú nespokojnosť s tým, ako sa v Európe utečenci doslova vítajú a poukázal na to, že z toho má oprávnený strach. Myslím, že by si z tohto strachu mohla štipku vziať aj Merkelová. Je mi úplne jasné, že ísť do dôchodku v sedemdesiatke nie je lákavé, ale treba sa skutočne zamyslieť nad tým, či sú utečenci schopní sa prispôsobiť životnému štýlu v Európe. Prečo svet takto kráča od extrému k extrému ? Už minulého roku sa do Nemecka dostala dvojmiliónová porcia utečencov, pričom takmer polovica v krajine aj ostala. Taaak fájn… nech si vezmú ešte 4 754 000 ďalších a môžeme povedať (veľmi nadnesene), že splatili svoj dlh z druhej svetovej. Možno tak spasia svoju dušu…. No a ak si ich vezmú, tak môžeme začať s celým týmto cyklom odznova. Nemci pochopia, že utečenci sa jednoducho nenaučia spolupracovať, štát bude vo veľmi zlej ekonomickej situácii, ľuďom sa bude žiť zle. No a ak sa ľuďom bude žiť zle, tak pochopia, že utečenci len vyžierajú štát, a tak znova začne rasová nevraživosť, ktorú sme tu už raz mali a veľmi dobre vieme ako to skončilo. Príde strana, ktorá bude nahlas rozprávať to , čo si všetci myslia a dôsledok už poznáme. Vážne to chceme znova ?

 

Extrém vždy vyprodukuje znova len extrém.

 

Zdroj obrázkov:

http://img.blesk.cz/img/1/full/2602182_.jpg

http://blacktimetravel.com/wp-content/uploads/2015/08/jeehit.jpg

 

Vďaka za prečítanie.

 

 

Za všetko môžu ateisti !

27.06.2017

Za všetko môžu ateisti ! Dovolím si tvrdiť, že kresťanstvo je svojím spôsobom do určitej miery naozaj blahodarné pre rozvoj človeka, keďže v podstate učí etickému kódexu. To predsa nemôže viac »

Znova o nás bez nás ? !

26.06.2017

Znova o nás bez nás ?! Všetci dobre vieme, čo sa udialo v septembri roku 1938. Nemecko, Taliansko, Francúzsko a Veľká Británia pod vplyvom politiky Appeasement, teda politiky ustupovania a utišovania viac »

Zbohom cyklistická prilba, vitaj airbag !

16.09.2016

Už dávno vieme, že cyklistická prilba môže zabrániť úderu hlavy, otrasu mozgu, či v tom najhoršom prípade aj smrti. Dlhoroční odporcovia prilby sa budú brániť tým, že percentuálna šanca viac »

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Slovensko navrhuje za kauzy ako fipronil trestať nezodpovedné štáty

18.12.2018 13:30

Škandál, ktorý v lete 2017 poznačil EÚ v súvislosti s výskytom insekticídu fipronil v slepačích vajciach, sa opätovne dostal na rokovania ministrov.

Lotyšsko, Riga, Kiska, Véjonis,

Kiska s lotyšským prezidentom Véjonisom zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

18.12.2018 13:13

Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol v Rige s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom.

Norbert Kurilla.

Výrazné zvýšenie teploty by ohrozilo aj Slovensko

18.12.2018 13:00

Možnosť extrémneho oteplenia planéty, pred ktorým varujú vedci, by viedla k zásadnej zmene fungovania života aj na Slovensku. Poukázal na to Norbert Kurilla.

Orbán

Orbán sa doma vyhol protestom, demonštranti ho čakajú vo Viedni, tvrdí denník Népszava

18.12.2018 12:53

Séria protestov v Budapešti sa začala minulú stredu.

fidli

" Žurnalistika spočíva v tom , že kúpite biely papier za dva centy a predávate ho za desať." - Charles Anderson Dana

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 15313x
Priemerná čítanosť článkov: 1531x

Autor blogu

Kategórie