Založ si blog

Spláca Merkelová Hitlerov dlh ? – Nemecko, krajina extrémov.

Možno ste si mysleli, po vzore veľmi populárneho čierneho vtipu, že sa jedná o dlh spôsobený nedoplatkom za plyn. Bohužiaľ Vás budem musieť sklamať.Jedná sa o ľudské životy. Tento dlh je totižto založený na farbe pleti, vlasov a etnických rozdieloch. Nemecko je v tomto poňatí veľmi rozporuplná krajina, ktorá veľmi rada skáče od extrému k extrému. Možno je to založené aj na spytovaní si svedomia z udalosti, ktorá roku 1939 pristihla svet nepripravený.

V januári 1939 sa stal nemeckým ríšskym kancelárom muž, ktorého ideológia o jedinej správnej rase postihla svet natoľko, že sa z toho takmer nespamätal. Určite každý z Vás vie, o akú rasu šlo, ako mala vyzerať a ako sa malo naložiť s ľuďmi, ktorí tomuto popisu nezodpovedali. Hitler od tejto myšlienky upustil len raz a to v období Olympských hier, ktoré sa konali od 1. do 16. augusta 1936 v nemeckom Berlíne. Olympiáda to bola skvelá. Nacistické Nemecko vyhrávalo jednu medailu za druhou a na celých šestnásť dní sa stalo oázou pokoja a mieru. Samozrejme to bolo všetko len na oko. Z ulíc a obchodov síce zmizli tabuľky “židom vstup zakázaný“, ale len niekoľko kilometrov od športového štadióna už vyrástol koncentračný tábor Sachsenhausen. Hitler síce považoval olympijské súťaženie všetkých krajín s rovnakým právom na štart za choré, no toto svoje presvedčenie dokázal kamuflovať perfektne. Nemci síce vyhrali viac medailí ako druhé Spojené štáty americké a tretie Maďarsko dokopy, no hlavnou hviezdou tejto olympiády sa stal černošský šprintér Jesse Owens, ku ktorému sa Hitler správal prekvapivo veľmi úctivo.

jesse-owens-hitler-536470.660x368

 

Na tejto olympiáde štartovala napríklad aj židovka Helena Mayerová. Toto športové podujatie však na plnej čiare zatienili udalosti, ktoré sa udiali len o niekoľko rokov neskôr. Iba kvôli hlúpemu pôvodu zomrelo v koncentračných táboroch približne 5 754 000 židov a až neuveriteľných 277 000 židov pochádzalo z Československa. Štáty Hitlerovi  židov dávali neradi, no zo strachu tak robilo veľké množstvo krajín. Slovensko však patrilo k jedným z tých najhorších. Kým ostatné krajiny sa takémuto vývozu židov bránili, Slovensko zaň bolo ochotné aj zaplatiť. Práve pre toto je dôležité Slovenské národné povstanie. Ukázali sme, že takéto zverstvá robiť nechceme a nebudeme. No a v roku 2016 dáme 8,06% hlasov v parlamentných voľbách strane, ktorá podporuje rovnakú ideológiu proti ktorej sme bojovali. Dovolím si tvrdiť, že to je spôsobené nedostatkom základných informácií, ktoré sa majú učiť v škole. No je pravda, že ani niet kedy sa takéto informácie naučiť, keďže sú učitelia stále v štrajku. Smutné. To je však trošku ďaleko od tejto témy. Dôležité je to, že Nemecko počas vojny, ale aj dlhé roky po nej túto rasovú nevraživosť propagovalo a ešte dlhé roky táto nenávisť ostávala v myslení Nemeckého národa. Dnes sa však tak trochu vytratila a je bežným javom, že “neáríjske” rasy sa stávajú nemeckými národnými hrdinami.

 

Tak dobre…ale postaviť na základe utečencov ekonomiku na nohy ?

 

Známi český umelec a komik Ringo Čech vďaka svojmu poslednému dielu urobil v Česku mierny rozruch. Podľa vyjadrenia, ktoré prezentoval pre televíziu DVtv, chcel obrazom vyjadriť len skutočnosť, ktorá sa vo svete už dávno odohráva a poukázať na ňu, pričom úplne poprel rasistický podtón.

 

Obraz nesie názov : “ Praotec Čech víta uprchlíky“

2602182_

Tento obraz som si vybral preto, lebo svojskou formou naznačuje, že utečenci nie sú riešením tejto krízy. Mentalita a hlavne náboženstvo utečencov je s tým naším v obrovskom nesúlade. Tento fakt sa podľa môjho názoru nedá ignorovať. Ja nie som za to, aby sa hranice uzavreli úplne. Kľudne pomôžeme utečencom, ktorí to skutočne potrebujú, ale množstvo utečencov o ktorom Európa hovorí…starý kontinent ho v súčastnosti nezvládne.

 

Čech v tomto programe prejavil aj veľkú nespokojnosť s tým, ako sa v Európe utečenci doslova vítajú a poukázal na to, že z toho má oprávnený strach. Myslím, že by si z tohto strachu mohla štipku vziať aj Merkelová. Je mi úplne jasné, že ísť do dôchodku v sedemdesiatke nie je lákavé, ale treba sa skutočne zamyslieť nad tým, či sú utečenci schopní sa prispôsobiť životnému štýlu v Európe. Prečo svet takto kráča od extrému k extrému ? Už minulého roku sa do Nemecka dostala dvojmiliónová porcia utečencov, pričom takmer polovica v krajine aj ostala. Taaak fájn… nech si vezmú ešte 4 754 000 ďalších a môžeme povedať (veľmi nadnesene), že splatili svoj dlh z druhej svetovej. Možno tak spasia svoju dušu…. No a ak si ich vezmú, tak môžeme začať s celým týmto cyklom odznova. Nemci pochopia, že utečenci sa jednoducho nenaučia spolupracovať, štát bude vo veľmi zlej ekonomickej situácii, ľuďom sa bude žiť zle. No a ak sa ľuďom bude žiť zle, tak pochopia, že utečenci len vyžierajú štát, a tak znova začne rasová nevraživosť, ktorú sme tu už raz mali a veľmi dobre vieme ako to skončilo. Príde strana, ktorá bude nahlas rozprávať to , čo si všetci myslia a dôsledok už poznáme. Vážne to chceme znova ?

 

Extrém vždy vyprodukuje znova len extrém.

 

Zdroj obrázkov:

http://img.blesk.cz/img/1/full/2602182_.jpg

http://blacktimetravel.com/wp-content/uploads/2015/08/jeehit.jpg

 

Vďaka za prečítanie.

 

 

Zbohom cyklistická prilba, vitaj airbag !

16.09.2016

Už dávno vieme, že cyklistická prilba môže zabrániť úderu hlavy, otrasu mozgu, či v tom najhoršom prípade aj smrti. Dlhoroční odporcovia prilby sa budú brániť tým, že percentuálna šanca viac »

Prečo krása tak zovšednie ? – Pamiatky v mojom okolí

12.09.2016

Nad myšlienkou, prečo krásna vec tak rýchlo zovšednie som sa zamyslel v momente, keď sa v MHD partia čínskych turistov išla potrhať o to, aby cez sklo autobusu urobili čo najkrajšiu fotku Spišského viac »

Kazí technický doping cyklistiku ?

11.09.2016

Cyklistika je šport, ktorý je bohužiaľ veľmi spätý s dopingom ako takým. O preslávenie dopingu v cyklistike sa postaral najmä Lance Armstrong, ktorý sa stal sedemnásobným celkovým víťazom viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

fidli

" Žurnalistika spočíva v tom , že kúpite biely papier za dva centy a predávate ho za desať." - Charles Anderson Dana

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 8763x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Autor blogu

Kategórie

Archív